,

Islandzkie lodowce

sobota, lipca 12, 2014


Lodowce najpiękniej wyglądają w słoneczne dni, których, niestety, jest niewiele. Mýrdalsjökull skrywa pod białą pierzynką czynny wulkan Katla, który na szczęście na razie słodko śpi. Jednak mimo to wywołuje ogromny respekt. 

lodowiec Mýrdalsjökull - jeden z największych
Trzy lata temu Katla lekko podgrzała atmosferę (nie tylko w ogólnoświatowych mediach), co spowodowało stopnienie części lodowca, a to z kolei kilka niemiłych incydentów...


Pierdyknęło i most przepadł. Turyści jadący tą drogą musieli nadrabiać trasę przez góry, co zajmowało kilka godzin... Zaś most był odbudowywany na chilloucie, iście islandzkim tempem (czyt. barrrdzo wolnym). Taki naród;)

glacier walks

Muszę również dodać kilka słów o wspaniałych możliwościach, jakie oferuje lodowiec - a raczej firmy zajmujące się wyprawami na glacier.

Tą wycieczkę odbyliśmy gratisowo we wrześniu 2012 - ja, mój J. i islandzki kucharz (super ziomek!). Zapewne w nagrodę za świetną pracę;) Wesoły przewodnik wkręcał nam, że napicie się wody ze źródełka wybijającego z lodowca gwarantuje wieczną młodość. Sprawdziliśmy, smak tej wody był ponadprzeciętny:)
Innymi atrakcjami oferowanymi przez Arcanum są m.in. wycieczki skuterami śnieżnymi, jeepami lub wspinaczka (ale to już dla bardziej odważnych;)

Wolny czas umilamy sobie małym treningiem na naszej siłowni. I serialami ;D

A Ty jak spędzasz wolne chwile?

MOGĄ CI SIĘ SPODOBAĆ

0 komentarze

Napisz do mnie

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

INSTAGRAM