, ,

TOP 7 wpisów na blogu Pani Dorci

poniedziałek, listopada 16, 2015

Piszę prosto z łóżka. Jest to moje miejsce dowodzenia. Miejsce, gdzie najlepiej się myśli. Ale szczególnie tuż przed snem, kiedy wiem, że na drugi dzień nie ma zmiłuj i trzeba wstać o 6:11 (zawsze ustawiam sobie takie dziwne godziny pobudki, nie wiem dlaczego ;)

Jak już zapewne zauważyliście, bardziej się zaangażowałam w pisanie. Codziennie myślę o kolejnych tematach. Ale nie chcę, żeby te już poruszone poszły w niepamięć. Dlatego postanowiłam przypomnieć Wam moje najlepsze wpisy ever, takie perełki, wisienki na torcie. z których jestem naprawdę dumna. I przyciągają najwięcej czytelników. Sami wybierzcie swój ulubiony!

Miejsce 7. Podsumowanie islandzkiego lata 2015


Z perspektywy czasu widzę, że ten post spokojnie mogłabym rozbić na 4 oddzielne tematy! Jeśli zainteresuje Was chociaż jedno zagadnienie, wbijajcie.
  • jak wygląda mój dzień pracy (jakie mamy zmiany, na czym polegają) oraz jak spędzam czas wolny
  • podsumowanie lata 2015, czyli przypomnienie 6 wpisów w całości o Islandii :)
  • krajobraz miasteczka Vik z niezwykłą czarną plażą i bazaltowymi kolumnami
  • jakie pamiątki można zakupić (ogromny wybór!)

Takich podsumowań zrobiłam już kilka, każde z nich to kompendium wiedzy o danym sezonie w Islandii :)

Miejsce 6. ICELAND TRIP TIPS Part III - wskazówki dla kierowców i dla oszczędnych


Jest to trzecia część z serii porad dla każdego, kto zamierza się wybrać na Islandię. Tutaj przedstawiam podstawowe porady dla kierowców. Duża ilość zwiedzających decyduje się na objechanie wyspy autem. Dodatkowo opisałam sposoby na zaoszczędzenie kasy w tym arcydrogim kraju.

W części drugiej opisałam miejsca w sieci, które warto znać, planując wyjazd. Znajdziecie tam dużo inspiracji do podróży czy praktyczne informacje jak pogoda czy aktualne wydarzenia. Dalej znajduje się wykaz najczęściej używanych środków transportu :)

Zaś jako pierwszy z serii wpis zawiera najbardziej podstawowe info o tym kraju - w jakim języku się tu dogadamy, czego się spodziewać na lotnisku, kilka słów o pogodzie, o wyposażeniu, o czasie i pieniądzach (czas to pieniądz, wiecie?;)

Miejsce 5. 10 zaskakujących faktów o Reykjaviku


Bardzo się cieszę, że w niecały tydzień wpis ten wspiął się tak wysoko. To chyba rzeczywiście magia liczb tak działa na wyświetlenia. Ale na pewno można tu naleźć wiele zupełnie nowych informacji.
Właśnie mi się przypomniał kolejny interesujący fakt! W Reykjaviku zimą na chodnikach nie zalega śnieg, ponieważ są one podgrzewane za pomocą energii geotermalnej. 


Zilustrowane wspomnienie jesieni plus wykaz słynnych filmów, których sceny były kręcone w różnych miejscach na Islandii. Do wielu z nich z dołączyłam linki, tak więc możecie sami się przekonać, co zafascynowało twórców :)


I w końcu w tym rankingu znalazł się temat o Polsce :) Jest to bardzo obszerny wpis. Opisałam tu mnóstwo białowieskich atrakcji, np. jakie zwierzęta mieszkają w Parku Pokazowym i co warto zwiedzić. Plus oczywiście dużo zdjęć!


Jest to jeden z najstarszych wpisów, a mimo to ciągle wzbudza zainteresowanie. Czyżby chodziło o alkohol? ;)

Wspominam tu o charakterze przeciętnego Islanczyka (chociaż trochę więcej znajdziecie w kolejnym wpisie Jacy są Islandczycy ~ moja okolica), a także zdradzam Wam jak wygląda moja okolica, w której pracuję. Łąki, widok na lodowiec, góry... Idealne pustkowie :)
Temat imigracji za pracą na podium! Czyżby aż tak wiele osób myślało pójść w moje ślady? :D To jest moja subiektywna lista powodów, dla których wyjeżdżam za granicę, i to już od pięciu lat. I wcale nie żałuję. To poszerza horyzonty, otwiera oczy na wiele spraw. I sprawia, że czuję się bezpieczna, przede wszystkim finansowo.


Czy macie wśród nich swój ulubiony? Czy jednak nie :)

Pozdrawiam i do usłyszenia za tydzień!

MOGĄ CI SIĘ SPODOBAĆ

0 komentarze

Napisz do mnie

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

INSTAGRAM