Kopalnia inspiracji #2

piątek, grudnia 30, 2016

inspiracje, linkowanie, ciekawe blogi, panidorcia, blog o Islandii, Islandia
Na zakończenie roku nie będzie podsumowania, chociaż mnie kusiło. To przecież takie proste, usiąść i napisać kilka zdań. Ale ja na łatwiznę nie pójdę, bo lubię utrudniać sobie moje blogerskie rzemiosło;)

Tym razem wracam do serii, w której chcę się podzielić znalezionymi w sieci perełkami. Kto z nas nie lubi sobie codziennie przejrzeć kawałka internetów? Oby tylko większość to nie pudelki, demoty i kwejki ;)

Więc dziś trochę wartości: kiedy Islandia rozczarowuje albo mocno zaskakuje, bo okazuje się zupełnie inaczej niż w wyobrażeniach; ale po obejrzeniu pewnego video od razu zakupisz bilet lotniczy. Do tego garść najlepszych ujęć z fotograficznej wyprawy po Krakowie, co w Polsce mocno zaskoczyło pewnego Australijczyka, lista świetnych seriali na zimowe wieczory, przezabawna relacja z pałętania się po amerykańskich kanionach (plus genialne zdjęcia!), i najlepszy kanał YT do utrwalenia języka angielskiego. I nie tylko!

Islandzkie inspiracje

Ależ oczywiście, że nie zawsze Islandia musi być najważniejsza i najpiękniejsza. Do wyjazdu nigdy nikogo nie zmuszam, a jedynie czasami zachęcam :) Kasia z Połącz Kropki jest bardzo rozczarowana największą islandzką atrakcją Golden Circle, na którą składają się gejzery, ogromny wodospad i park narodowy.

Golden Circle - gejzery, islandzkie gejzery, gejzer, Islandia, atrakcje Islandii

Islandia zaskakuje każdego, kto przyjeżdża tu pierwszy raz. Bo każdy wyrabia sobie jakieś wyobrażenie. Ktoś jest pewny, że będzie tylko lało i wiało, a ktoś, że jakoś da radę za pińcet złotych. Jak bardzo różne oczekiwania mijają się z rzeczywistością opowiada Julia, która odwiedziła Islandię zimą... Dla każdego, kto chce się dowiedzieć, jak JEST NAPRAWDĘ! :)

Nie wiem, jak mogłam wcześniej nie odkryć Pauliny, która nie dość, że ma pięknego bloga i cudowny styl fotografii (plus wysoki level umiejętności), to jeszcze montuje naprawdę fajne video ze swoich podróży! Zachwycam się nagraniem z zimowego pobytu w Islandii. Chyba odkryłam swój fotograficzny ideał :)

Poświątecznie o świątecznych islandzkich tradycjach przeczytasz u Diany i Damiana, którzy spełnili marzenie życia i w swojej pasji ciągłego podróżowania tymczasowo zamieszkali na Islandii. Póki co, zapuszczają tu korzenie, ale już wiedzą, że muszą w końcu wyruszyć dalej. Cudowne miejsce z wieloma interesującymi postami z podróży po całym świecie! I do tego prowadzą fajny kanał na You Tube :)

Szczypta kochanej Polski

Pośród całego gąszczu blogów jedną z najbardziej lubianych przeze mnie kategorii są blogi podróżnicze. A w nich piękne widoki rajskich plaż, wysokich szczytów, wymarzonych wakacji... A tymczasem Maja jako jedna z nielicznych (jeśli nie jedyna) pisze całkowicie o Polsce! Jej blog ma dopiero dwa miesiące, a już jest jednym z najchętniej polecanych. No jak?...

National Geographic zdradza jak się podróżowało po kochanej ojczyźnie w czasach pierwszych królów. Okazuje się, że sieć drogowa była bardzo gęsto rozwinięta, jednak tylko... w teorii.

[ENG] Są tu entuzjaści australijskiego klimatu? Ja zawsze lubiłam czytać i słuchać o różnicach międzykulturowych, a w tym przypadku dowiemy się, co o Polsce uważa zamieszkały tu Australijczyk :)

Czyta mnie Kraków? Ciekawe czy znacie te miejsca! Powalająco bajeczne fotografie z  najpiękniejszego miasta Polski w obiektywie Anity Dziemianowicz.

O czym marzy dziewczyna, która wiele miesięcy spędziła w podróży dookoła świata, próbowała już każdej kuchni, spała w tysiącach różnych łóżek i w sumie to ciągle jej mało? O dokładniejszym poznaniu Polski! A to niespodzianka:)

Kanał Augustowski, Augustów, Polska, atrakcje Polski

Kultura, marzenia, rozwój

Zima, coraz dłuższe wieczory, więc tak leżakując z ukochanym przy boku ma się czasami ochotę obejrzeć fajny serial. Ile ja ich nie przewertowałam! Mój Google już bez pisania pierwszej litery wiedział, że szukam "najlepsze seriale 2016", ale podsuwał mi tandetne rankingi. Nic mi się nie podobało, więc wróciłam do starych klasyków (Orange is The New Black lub Black Mirror). I w końcu została opublikowana lista najlepszych tegorocznych seriali, której wierzę. Autorowi ufam w pełni. (Może obejrzę wszystkie i wam je zrecenzuję?)

"Wiecie, co jest największą zmorą prezentową kobiet w ciąży? Fakt, że nagle jej znajomi i rodzina przestają w niej widzieć człowieka, a widzą jedynie pojemnik na dziecko. Bo nagle się okazuje, że najlepszym prezentem dla kobiety w pierwszym trymestrze jest wyprawka dla dziecka, słodkie śpioszki lub jakaś dziecięca zabawka", czyli siarczysty policzek od Segritty na temat najlepszych prezentów dla kobiet w ciąży!

Amerykańskie parki narodowe są moim marzeniem na kiedyś, więc wszelkie artykuły na ten temat pochłaniam terabajtami :) A dodając do tego narracyjny kunszt Elżbiety, mamy zabawę na całego (komediantka jakich mało!).

Arlena (zawsze wpisuję Arleta...) jest idealną nauczycielką angielskiego, bo podczas kilkunastominutowych filmików potrafi wtłuc do głowy oczywiste oczywistości, które przez naście lat nauki szkolnej nie chciały do głowy wejść. Jak wymawiać Poland,a jaka jest różnica między this a that, czyli jak się wysławiać, aby anglojęzyczni nas zrozumieli (właściwie:)

Blogowanie zdecydowanie przyczynia się do rozwoju osobistego! Człowiek uczy się wielu nowych rzeczy, poprawnej stylistyki, fotografii, marketingu internetowego, budowania relacji i tak dalej. Każdy twórca potrzebuje odzewu od odbiorców, czy to co robi jest ok czy nie, czego potrzebują. Dlatego wszystkimi kończynami podpisuję się pod świetnym tekstem o komentowaniu na blogach - po co, zapytasz? Tu znajdziesz wyczerpującą i bardzo przekonującą odpowiedź!

Ostatnio mocno interesuję się sposobem tworzenia znaków firmowych (logo), które łatwo zapadają w pamięć i które łatwo jest odtworzyć na kartce papieru. To dopiero sztuka - wyróżnić się bardzo prostym znakiem! Ale czy zastanawiałeś się, jak powstały najbardziej banalne (obecnie) symbole, jak np. bluetooth czy on/off?

Co ostatnio u mnie


Blog jest dla mnie bardzo ważny, wciąż tylko myślę nad jego rozwojem i staram się pisać częściej, bo zainteresowanie Islandią w Polsce jest ogromne. Ale piszę z Polski i już w Polsce zostanę, męczące są te pytania o to, czy jestem w Islandii lub kiedy wyjeżdżam. W końcu nie muszę się pałętać na świecie, znalazłam swój cel tutaj, na miejscu. I tego serdecznie życzę wszystkim rodakom, których "nic tu nie trzyma" i nigdzie nie czują się jak w domu.

Znowu trafiłam do turystyki, czyli można powiedzieć, że jest mi ona pisana :) Dobrze w tym się czuję, a możliwości rozwoju jest mnóstwo. Czy mogło być lepiej?
W dodatku moje myśli zajmuje też planowanie ślubu i remontu mieszkania planowane na wiosnę :)

Znacie jakieś ciekawe miejsca w Polsce na weekendowy wypoczynek? Wciąż szukam inspiracji.

A z okazji końca roku życzę Wam wszystkiego, co najlepsze w 2017! Aby pozytywnie zaskakiwał każdego dnia, przyniósł dużo radości i tanich biletów do Islandii! :)

MOGĄ CI SIĘ SPODOBAĆ

0 komentarze

Napisz do mnie

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

INSTAGRAM