,

Najlepsze klipy roku 2016 nakręcone w Islandii

poniedziałek, grudnia 19, 2016

najlepsze islandzkie teledyski, panidorcia, blog o Islandii, Islandia
Rok 2016 się kończy (jak strasznie to brzmi!), więc czas na podsumowania. Na mojej fejsbukowej stronie panidorcia co piątek umieszczałam klipy z Islandią w tle (#islandzkieVideo). Była to mieszanka z różnych "epok", od lat 90. do współczesności. Aż zauważyłam, że z biegiem czasu wzrosło zainteresowanie krajem ognia i lodu wśród światowych wykonawców, a ciekawych teledysków powstaje coraz więcej! 

To świetna wiadomość dla biur promujących turystykę w Islandii! Darmowa reklama:) Jednak niektórzy już od dawna zachodzą głowę, co się stanie, gdy ten boom się skończy. Co z tymi wszystkimi wielkimi hotelami, wypożyczalniami i mnóstwem pracowników sektora? O tym się nie myśli, nowe połączenia lotnicze wciąż powstają, a bilety tanieją! Więc korzystaj szybciutko, póki islandzka władza nie wprowadzi wiz dla Polaków;)

Ale to tylko moja teoria, już nie straszę;) Zapraszam do zestawienia najlepszych teledysków prosto z Islandii!

Najlepsze klipy roku 2016 nakręcone w Islandii

1.
Nytrix – Stay Here Forever

Teledysk nakręcony w bajkowej zimowej scenerii! Muzyka elektro jest w moim sercu, odkąd usłyszałam po raz pierwszy Skrillexa! Jednak jego twórczość jest ostrzejsza, a Nytrix gra nieco delikatniej, a przez to bardzo dobrze się go słucha! Jest to muzyka energiczna, a jednocześnie taka kojąca. W sam raz dla kobiet :)

2.
Major Lazer - Cold Water (feat. Justin Bieber & MØ) 

Nie skreślaj teledysku od razu ze względu na Biebera!;) Daj mu szansę. Widoki są wspaniałe, a tancerki dają radę! Zabawna jest murzynka z ośmiornicą na głowie:) Ogromnym plusem jest klubowe brzmienie - puszczam w aucie!

3.
Vixen – Falala

W końcu rodacy w zestawieniu! Też jestem dumna :) Zachęcam do obejrzenia ze względu na naprawdę świetne i wysokiej jakości video! Dodatkowym atutem i wielką niespodzianką jest absolutny brak przekleństw...

4.
Vök - Waiting

W końcu są islandzcy wykonawcy! Zespół powoli podbija Europę dzięki wykonaniom anglojęzycznym. Mają swój styl, grają delikatne elektroniczne brzmienia z dodatkiem gitary i sensualnego wokalu. Hmm, bym powiedziała, że również idealne dla kobiet ;)

5.
Kaleo - Save Yourself

Koncert na krze lodu - bardzo pomysłowo, aczkolwiek nierozważnie! Pisałam już kiedyś o 
zagrożeniach na Islandii. Wchodzenie na kry jest jedną z głupot, które mogą doprowadzić do tragedii.
Piosenka islandzkiego zespołu spodoba się fanom gitarowych brzmień. Kaleo grali też na żywo we wnętrzu wulkanu, gdzie panują doskonałe warunki akustyczne. Miodzio :)

6.
Emmsjé Gauti - Reykjavík

Islandczyk rapujący o tym, że Reykjavik należy do niego. Chciałby! 
Teledysk ciekawie przedstawia islandzką stolicę, podsuwając ciekawe kadry dla fotografów czy amatorów wycieczek z GoPro :) Kto nie zna skandynawskiego stylu budowlanego? Kto jest ciekawy typowego islandzkiego image'u? Tak się bawią wikingowie!
7.
Sigur Rós - Óveður

Oglądając klipy czysto islandzkich twórców, odnoszę wrażenie, że mają oni swój unikatowy styl, a mianowicie - im dziwniej, tym lepiej. Ale to jest właśnie Islandia: każdy robi, co uważa. To jest taki bunt przeciw poprawności, bycia "normalnym", czyli bycia nijakim. Słyszałeś o Björk? Ona dopiero potrafi się wyróżnić! Niestety nie nagrała w tym roku żadnego klipu, który by się nadawał do tego zestawienia. Jej teledyski nadają się za to do listy najbrzydszych video prosto z Islandii;)  

Islandzki zespół rockowy Sigur Rós też stawia na inność. Niezbyt lubię, ale jest to ciekawe. A na pewno zabawne :)

Lubię, a wręcz kocham, kiedy teledysk uzupełnia muzykę i słowa, kiedy wspólnie opowiadają jedną historię na trzy sposoby... Lubię ładne teledyski, gdzie dużo się dzieje. Wtedy przyjemnie się je ogląda.

Nagrania z Islandią w tle są bardzo interesujące, bo to nie betonowe miasta, zatłoczone ulice, pośpiech. To sama natura, która nie została zdominowana przez ludzi. Natura, która pomaga im przetrwać trudne czasy, które pozwala im z siebie czerpać we wzajemnej współpracy. I to właśnie widać w powyższych wideo.

Lubię też, gdy teledysk jest dynamiczny, sceny się zmieniają. A dodatkowo przyciągają mnie tancerze. I to bardzo! Kocham patrzeć, jak ludzie energicznie tańczą. Sama miałam kiedyś takie marzenie zostać tancerką, ale chciałam też być politykiem, dziennikarzem i łyżwiarką figurową :D 

I dlatego na samym szczycie mojego zestawienia widnieją klipy z muzyką bardziej żywą, bardziej popularną (komercyjną), ale w cudownym otoczeniu islandzkich krajobrazów! 
Jestem usprawiedliwiona? 

Jak wygląda Twoja lista? Co umieścisz na pierwszym, a co na ostatnim miejscu i dlaczego? 

Ściskam!

MOGĄ CI SIĘ SPODOBAĆ

0 komentarze

Napisz do mnie

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

INSTAGRAM