Cameo Island - wyspa ślubów idealnych

sobota, marca 11, 2017

Cameo island, wyspa cameo, wyspa ślubów, zakintos, laganas, grecja, panidorcia, panidorcia w Grecji

Cameo Island - ta nazwa może nic Ci nie mówi, ale jak widzisz wyspę na zdjęciu, to kojarzysz to miejsce, prawda? Jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji Zakintos, a można nawet powiedzieć, że wizytówka Grecji!

Przepiękna wyspa Cameo w miejscowości Agios Sostis jest numerem jeden dla każdego, komu się marzy świetna sesja na Instagram! Obczajcie tylko te hashtagi: #cameoisland oraz #cameoislandwedding 

Jest to też świetne miejsce na ślub. Gdy tam byłam, to akurat odbywała się ceremonia i część wyspy była niedostępna, ale tylko do godziny 19. Cameo jest też znana z dyskotek white party, stąd właśnie te ogromne białe prześcieradła nad Plażą Ślubów.

Plaża Ślubów, cameo island, wyspa cameo, agios sostis, laganas, zakintos, grecja

Miałam to szczęście, że nocowałam w Laganas, które jest oddalone od Wyspy Ślubów jakieś 2 kilometry. Nie wiem, dlaczego w internecie tak bardzo wrze, żeby Laganas omijać szerokim łukiem! Że niby rozpusta, głośno, nie da się odpocząć, wszędzie rozwydrzone małolaty itp. Rozumiem, że ludziom nastawionym na absolutną ciszę i wypoczynek wśród palm (lub z dziećmi) takie wskazówki są potrzebne. Ale litości, po tym wszystkim, ja, rozwydrzona małolata, aż sama się zastanawiałam, czy Laganas jest dla mnie ;)

Całe szczęście, że akurat trafiłam na hotel Anastasia Beach! Idealnie położony, bo blisko centrum, ale na uboczu. Przy samej plaży, ale tuż na samym jej krańcu J Najbardziej męczącą rzeczą podczas spaceru plażą oraz po centrum byli bardzo nachalni namawiacze, którzy zapraszali do sklepów / restauracji / dyskotek i innych przybytków. I serio nie dało się ich spławić, no niczym!

Laganas, plaża, grecka plaża, zakintos, atrakcje zakintos

Na wyspę Cameo udałam się po południu, bo wiedziałam, że przy zachodzie słońca będzie tam najpiękniej. Trzeba było iść plażą (jakie to było męczące;), a później plaża się skończyła, więc szłam na skróty przez morze. Na szczęście było płytko, tylko do kolan. A woda tak cudownie ciepła i przyjemna.

Cameo Island, wyspa ślubów, grecja, zakintos
Agios Sostis, cameo island, wyspa cameo, zakintos, grecja

Upał już tak nie doskwierał, dało się żyć, dało się iść! Była idealna pogoda, ludzi jakby mniej. Wstęp na wyspę jest płatny, i to chyba 5 euro, jeśli dobrze pamiętam! W cenie jest drink z baru (Cola, sok lub piwo). Trzeba było tylko poczekać do 19 i można było iść na drugą stronę mikroskopinej wyspy.

port Agios Sostis, Zakintos, Grecja, atrakcje Zakintos
Cameo Island, wyspa Cameo, Wyspa Ślubów, Grecja, Zakintos

Piwo z takim widokiem smakowało pysznie J

greckie piwo, Mythos piwo, Zakintos, Cameo Island
Cameo Island, Grecja, Zakintos

Plaża ślubów jest też mikroskopijna, i składa się z okropnie raniących kamyczków! Nie da się tu chodzić boso. Nie wyobrażam sobie też plażowania, w dzień na pewno są tu ogromne tłumy.

Cameo Island, Cameo, Wyspa Ślubów, atrakcje Zakintos, Grecja
Plaża Ślubów, cameo island, Grecja, Zakintos, atrakcje Zakintos

Na to wszystko wystarczy spokojnie godzina, a nawet krócej. W sumie to nie ma co tutaj robić. Na wyspie jest tylko jedna mini-plaża, jeden mały bar i tyle. Jeśli nie żałujesz tych pięciu euro, idź śmiało.
Cameo Island można zobaczyć przy okazji objazdówki dookoła Zakintos, nie trzeba na to rezerwować całego dnia.


Kto był i widział, a kto dopiero zamierza być? Zakintos jak na razie to moja pierwsza zaliczona grecka wyspa - doradź, jaką jeszcze powinnam zobaczyć? :)

MOGĄ CI SIĘ SPODOBAĆ

0 komentarze

Napisz do mnie

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

INSTAGRAM